Dolní Morava – Stezka v oblacích

Třetí únorový víkend a snad první víkend, kdy vyšlo slunečné počasí. Teploměry hlásily přes 10°C a jasno. To se muselo využít. Naplánoval jsem tedy jednodenní výlet na Dolní Moravu, kde jsem chtěl navštívit Stezku v oblacích.

Už před 2 roky, kdy jsme jeli ze singletreku okolo této zajímavé stavby, jsem se chtěl sem podívat. Až nyní k tomu došlo. Z Pardubic dorazíte na místo za cca 1 a půl hodiny. Parkování nebylo problém a bylo zdarma. O to víc pak byla zajímavější cena 🙂 Dospělý to má za 200 Kč, s lanovkou nahoru a zpět za 350 Kč. Ale když chytnete počasí, tak to za to stojí.

Kromě parádního výhledu ve výšce 55 m nad zemí, můžete vyzkoušet:

  • “Rukáv”, který je je tvořen hustou sítí. Odvážlivci si tak mohou zkrátit cestu z jednoho patra lávky do druhého.
  • Na samém vrcholu je “Kapka”. Jde o síť s nosností 4.500 kg ve výšce 50 m. Kdo má strach z výšek stejně jako já, jedná se o dost velkou výzvu 🙂
  • Poslední zajímavostí je “100 m dlouhý tobogán” s okýnky a několika klopenými zatáčkami. ( V ten den byl však uzavřen. Zřejmě to bude záležitost pouze jarních, letních a podzimních dní. )

Pokud by měl někdo hlad a neměl s sebou velkou svačinu, nemusí se bát. Hned vedle lanovky se nachází chata Slaměnka a vedle vyhlídky je restaurace Skalka.
Určitě využijte krásné přírody a vydejte se do okolí.
Pro zdatnější je tu volba směr Kralický Sněžník. Od vyhlídky je to necelých 10 km a pak lehce přes 9 km zpět dolů na parkoviště.

V okolí dále můžete navštívit: rozhlednu Klepáč, rozhlednu Val a kousek od ní sochu na Mariánském kopci. Dále pak rozhlednu Suchý vrch, rozhlednu Křížová hora.

Já mám v tomto roce, možná hned další víkend, v plánu Kralický Sněžník.
Takže neseďte doma a někam se vydejte.

Pozn: poslední 3 panoramatické fotografie jsou pořízené dronem DJI Mavic Air