Zimní Sněžka

Počasí neporučíš, ale když musíš – tak musíš 🙂 Volná sobota před námi a cesta na Sněžku taktéž.

Dopoledne vyrážíme z Pardubic, kde není po sněhu ani památky. Obloha šedivá a na teploměru 6 stupňů. Podle webkamer to v Peci ani na Sněžce není lepší, ale chceme se tam podívat za každého počasí.

Začátek našeho treku máme ve Velké Úpě. Z Pardubic to je cca 95 km, hodina a půl jízdy. Chvíli hledáme místo, kde necháme auto. Nakonec se podařilo. Nejhorší je překonat začátek a dostat se po Cestě horských nosičů nahoru nad Portášovy boudy. Pak už zlehka na Růžohorky a hurá nahoru na Sněžku. Pokud se “nezdržujete” focením, tak cesta tam i zpět vyjde na cca 5 hodin. Viz. mapa a info níže.

My jsme to šli za sněhových podmínek se 2 zastávkami na rohlík, Vysočinu a “Republiku v balení PRVNÍ POMOCI” něco málo přes 6 hodin. K tomu jsme navíc fotili, kochali se zamrzlou krajinou a občas se zastavili na pokec.

Jasného počasí ani sluníčka jsme se nedočkali. I tak to stálo za to!
Mlha přede mnou, mlha za mnou. Viditelnost místy na 5 – 10 m. Na vrcholu mrznoucí déšť, který nás za pomoci větru šlehal do obličeje a my se snažili s blížícím se tmou dostat co nejrychleji dolů. To jsou zážitky, které nám už nikdo nevezme a budeme na ně rádi vzpomínat.

Pro mě to bylo tentokrát 2x poprvé.

  • Poprvé v zimě na Sněžce.
  • Poprvé s trekingovými holemi. Musím uznat, že mi hodně pomohly a bez nich by to bylo nahoru mnohem obtížnější.

A tady konečně několik fotografií z naší mlhavé cesty až na vrchol.