České Švýcarsko aneb co jsem doposud nestihl

Letošní volba podzimní “foto-dovolené” byla jasná. Jelikož jsem se doposud nedostal na dominantu Českého Švýcarska, nebylo co řešit. Společně s dalšími 2 kamarády jsme tentokrát vyrazili na přelomu září/října. Fotografický podzim teprve začínal, ale i tak jsme se tam těšili.

Hned první brzké ráno jsme museli vystoupat na Mariinu vyhlídku. I přes větrné počasí a jsme zažili neskutečnou podívanou. Příroda opět čarovala.

Ceske_Svycarsko_03

Pro focení západů jsme zvolili Křížový vrch. Jelikož mám z tohoto místa už několik záběrů, snažil jsem se o zachycení místa a atmosféry jiným detailnějším způsobem. Zda se mi to podařilo, nechám na vás 🙂

Ceske_Svycarsko_09

V každém z mých článků vám přináším něčím zajímavá a pěkná místa. I tentokrát mám 2 místa, které za to stojí. Prvním a ne moc veřejnosti známým je větrný mlýn Světlík. Jak si můžete na webových stránkách mlýnu dozvědět, jedná se o pětilopatkový větrný mlýn holandského typu, tedy o zděný objekt s otočnou střešní konstrukcí. Velice se nám u něj líbilo a tak jsme zde strávili několik hodin.

Ceske_Svycarsko_18

Druhým místem je zmiňovaná a dobře známá Pravčická brána. K ní se můžete dostat buď z Hřenska nebo z Mezní louky. My jsme si vybrali druhou variantu, která je o něco delší, ale pohodlnější. Když jsme dorazili na místo, foukal tak silný vítr, že i můj stabilní stativ Gitzo měl co dělat. Západ slunce byl na hraně s otevírací dobou, ale stihli jsme to. Konečně jsem navštívil místo, které mi doposud jako dominanta z Českého Švýcarska chybělo!

Ceske_Svycarsko_22