Vysoké Tatry – cesta do divočiny II

Uplynul tomu rok a opět jsme se vydali do krásných Vysokých Tater. Tentokrát jsme zvolili začátek srpna, ale ani tento letní termín nám fotograficky nepřál. Počasí bylo šedivé a deštivé, stejně jako při naší první návštěvě. Proto jsme dovolenou pojali více relaxačně a adrenalinově. Tatry nabízejí lanové parky, bobové dráhy, rafty nebo plavení se po řece na pltích.  Adrenalin jsme spojili s touhou fotit a tak nám ani “špatné” počasí nám nezabránilo navštívit několik zajímavých míst.

1. Vodopád skok, Čapí pleso

O tomto vodopádu jsem psal už při naší první návštěvě (článek). Letní počasí nám umožnilo vystoupat nad tento vodopád a vydat se výše a to až do nadmořské výšky 2070 m. Zde se nachází nádherné ledovcové Čapí pleso. Blížící se bouřka nás však po několika minutách vyhnala zpět. Nejdříve hromy a blesky, po nich přišel déšť, slejvák a dokončili to menší letní kroupy. Po mokrých kluzkých kamenech s 12 kg výbavou na zádech a bouřkou v zádech to byl zážitek 🙂

VT_foto_06

2. Spišský hrad

Další naší zastávkou byl Spišský hrad. Nejdříve jsme zastavili v obci pod hradem, přes pole si to k němu vyšlápli a kochali z jiného než tradičního návštěvnického pohledu. Poté jsme zajeli až k němu a prohlídli si ho zblízka. Pokud máte rádi historii a hrady, určitě si sem cestu udělejte.

VT_foto_08

3. Kežmarská Biela voda

Jelikož ani poslední dny nám nepřály a v Tatrách se stále válely mraky, vydali jsme se tradičně fotit kouzlo vodních toků. Pokud je pod mrakem, šedivo, případně i po dešti – není lepší volby. Kousek od obce Ždiar (kde jsme byli ubytováni) se nachází Kežmarská Biela voda. Krásná horská řeka s kameny a malými “vodopády”.

VT_foto_09

Více jsme toho bohužel nestihli a tak se nyní alespoň podívejte na fotografie z těchto kouzelných míst.