Český ráj

České Švýcarsko jsme navštívili již několikrát, zajeli jsme se podívat i na Slovensko a tak jsme se tentokrát rozhodli vyrazit jinam. Aby se to nepletlo, vybrali jsme si Český ráj. Další krásné místo naší republiky. 

Vyrazili jsme první červencový den pozdě večer. Mě osobně vyzvedli kluci v 1h ráno (již 2.7.) v Pardubicích a za podpory energetických nápojů jsme pokračovali dále směr Hradec Králové, Jičín, Turnov, Svijany, Svijanský újezd a Penzion No.30. Ještě než jsme se však ubytovali a do penzionu vůbec dorazili, tak naše noční cesta vedla na první východ slunce. Vybrali jsme si vyhlídku U Lvíčka. Nic hezčího nás na přivítání ve 3:40 nemohlo potkat .

Cesky_raj_01

Poté co jsme si tento krásný pohled vychutnali a už nebylo co fotit, vydali jsme se zpět k autům a dali se na cestu k penzionu. Ubytování proběhlo rychle a my jsme byli moc rádi, že se po náročné noci můžeme na chvilku natáhnout. Když jsme obnovili síly, začali jsme řešit oběd a prohlídku obce. Přímo před penzionem nás zaujalo dětské hřiště, které jsme později využili k nočním světelným fotografiím. V obci je k dispozici tenisový kurt a veřejný venkovní bazén. O tomto sportovním vyžití jsme věděli a tak jsme náš foto-výlet spojili s rekreační dovolenou. Zábava a focení bylo tentokrát tak půl na půl. K tomu jsme si přidali sebevzdělávání v oblasti časosběru a střihu videa. Takže bylo stále co dělat 🙂

Kromě krásného východu jsme byli o 2 dny později uchváceni nádherným západem za zříceninou hradu Trosky. Přál jsem si, aby slunce zapadalo přímo za hradem a aby nám příroda ukázala svoje kouzla a čáry. Mé přání bylo vyslyšeno a my si tuto podívanou náramně užívali.

Cesky_raj_08

Za návštěvu rozhodně stojí zámek Hrubá skála společně s několika vyhlídkami kolem. Vyhlídky jsou lehce přístupné a nemusíte vynaložit tolik sil, abyste mohli spatřit krásu místní přírody. Když vám k tomu pomůže ještě noční dešťová přeháňka, můžete k tomu všemu dostat bonus v podobě ranní mlhy.

Cesky_raj_04

Poslední ráno, poslední východ slunce a my si to zamířili opět na Hrubou skálu a Mariánskou vyhlídku. Jak jsme byli přivítání, tak jsme se i s Českým rájem rozloučili.

Cesky_raj_10