ZOO Ústí nad Labem

Doposud jsem psal články o mých cestách krajinou, o místech, která stojí za návštěvu. Kopce, údolí, řeky, potoky, potůčky, skály či hory u nás nebo na Slovensku. Kolem sebe máme tolik krásných míst, stačí jen vyrazit.

Tentokrát jsem se rozhodl, podělit se s vámi o zážitky z jiné kategorie a to ze ZOO. Moc rád bych v tomto roce navštívil další zoologické zahrady. Pokud se vám budou fotografie na konci článku líbit, můžete se pomalu těšit na další 🙂 . A teď již pojďme na samotnou ZOO.

Ze Světlé nad Sázavou, odkud pocházím, je to do Ústí nad Labem kolem 200 km. Normálně bych se tam asi nevydal, ale jelikož jsme byli týden v Českém Švýcarsku a počasí nám ten den nepřálo – vyrazili jsme.

ZOO má 2 vchody (horní a dolní) a je jen na vás, který si vyberete. My jsme nechali auto na parkovišti u dolního vchodu a jen co jsme prošli branou, začali jsme studovat mapu a naše možnosti. Vy se na ní můžete podívat níže (kliknutím na mapu si ji můžete zvětšit).

ZOO_Usti_mapka

Pro návštěvníky je zde k vidění mnoho druhů savců, ptactva, plazů aj. Věřím, že si zde každý najde své oblíbené zvířátko. Stejně jako jinde i zde jsou v určitých hodinách připravené speciální programy a tak se návštěvníci mohou těšit i na něco navíc. Na fotografiích se mi podařilo zachytit: Pandu červenou, Lva konžského s lvicí, Geparda štíhlého, Tygra malajského, Mandrila rýholícého, Orangutana bornejského, Supa himalájského, Nosála červeného.

Pokud vás přepadne hlad, není problém navštívit stánky s občerstvením či přímo restaurace uvnitř ZOO. Pro děti je tu i dětská zoo a další vyžití jako plastová zvířata a několika metrové skluzavky.

Fotografům mohu tuto ZOO určitě doporučit. Je zde hodně příležitostí, za focení zde není žádný poplatek, na zvířata je dobře vidět (sítí a mříží je minimum) a pokud se v několika případech poperete se skly a odlesky je o dobré fotografie postaráno.

Budete-li tedy někdy poblíž, určitě se v této zoologické zahradě zastavte!