Údolí Doubravy

Konečně volný víkend, vhodné počasí, chuť na focení a potřeba vyčistit si hlavu. Pobalil jsem vše potřebné a vyrazil jsem s “Nikonistou 🙂 ” Milanem do oblíbeného Údolí Doubravy.
Do údolí se můžete nejlépe dostat od Bílku nebo od Chotěboře. My jsme to vzali druhou možností, protože se dle mého dostanete rychleji k  fotograficky zajímavějším místům. Vracel jsem se na toto místo po několika letech a těšil se na to, co mě čeká. Na začátku jsme rozbalili výbavu, stativy, nasadili foťáky, dálkové spouště, polarizační filtry a už jsme šlapali po červené. Jedno pěkné místo střídá druhé a tak “cvakáme” na dlouhé časy. Minuty utíkají, čas nám dochází a my se musíme po 3 hodinách vrátit zpět k autu. Bohužel. Dokázal bych zde vydržet mnohem déle. Každopádně i tak jsem si to tam užil  a pokud nebudete vědět kam na podzim na výlet? Určitě Údolí Doubravy navštivte.

Nedalo nám to a po 3 týdnech jsme se na toto místo vrátili. Jelikož 3 dny před tím pršelo, bylo poměrně dost vody. Kameny ale neskutečně klouzaly a skákejte si tam s plnou výbavou 🙂
Každopádně jsme po 5 hodinách focení odcházeli spokojeni a už nyní se těšíme na zimní focení.

Když podzimní fotky, tak i zimní! Druhý lednový víkend 2017 jsme se vydali podívat na kouzla “královny zimy”. Sněhu bylo více než jsme očekávali, ale i tak to za tu cestu stálo.

Věřím, že bychom si to tady užili mnohem déle, ale pod jedním z nás se prolomil led a skončil po pás ve vodě. Instinktivně šla však ruka nahoru a foťák přežil 🙂  Cesta zpět byla najednou velmi rychlá 😀