Wroclaw

Sotva jsem se vrátil z Itálie, pobyl jsem 4 dny v práci a díky Velkému pátku jsem se mohl vydat opět na cesty. Poslední 3 roky trávím Velikonoce s kamarády na cestách za poznáním. Začalo to Budapeští (odkaz), pokračovalo Krakovem (odkaz) a nyní jsme zavítali do Wroclawi. Výlet to byl sice jen na jeden den, ale i tak honba za trpaslíky stála za to.

Ubytováni jsme byli ve Starém Mlýnu ve Velké Úpě. Odtud jsme se vydali v pátek ráno do Wroclawi. Cesta trvala cca 2 hodiny a vzdálenost 135 km. Jelikož jsme byli poučeni z předešlé cesty do Polska, vydali jsme se na cestu hned v pátek. Poláci nemají svátek a tak jsme se nemuseli obávat uzavřených obchodů.

A proč zrovna Wroclaw? Architektura, příjemné prostředí, výborná vodka a hoooodně trpaslíků, kteří jsou rozeseti po celém městě. Pokud byste je chtěli všechny vidět, máte na celý den co dělat. Na Google maps existuje mapa, která vám s tím pomůže. Ale i tak to je dosti náročné.
My jsme měli vytipované, které musíme vidět. To se podařilo, což můžete vidět ve fotogalerii níže.

Město bylo klidné, čisté, počasí přálo – co víc si přát?
Možná tu elektro-koloběžku, kterou jsme tam mohli vidět na každém rohu. Jednoduchý způsob jak se rychle a bez zpocení dostat po městě tam, kam je potřeba.
My jsme si to užili hezky pěšky, nachodili hromadu kilometrů a společně se zážitky, fotkami a výbornou vodkou jsme se navečer vraceli domů.

Druhý den nás čekal výstup na Sněžku přes Obří důl. O tom ale zas příště 🙂