Hrubá Skála

Jeden z mála volných jarních víkendů, tak co s ním provedeme? Vyrazíme na můj letošní první východ slunce.

Počasí hlásí polojasno, tak to zkusíme. Budík nastaven na 1h a v 1:30 vyrážíme s kamarádem fotografem Milanem směr Hrubá Skála. Cesta byla bezproblémová, na místo dorážíme s předstihem. Navíc se k tomu přidává  změna času (25.3.2018) a tak máme možnost si ještě chvilku poležet v autě 🙂 .

Když dorazíte na místo, dá se zaparkovat na menším parkovišti přímo u zámku. Jelikož jsme tam byli mimo sezónu a brzy ráno, tak bez poplatku. V sezóně to bude zřejmě jinak. Případně se dá zaparkovat o několik desítek metrů vzdáleném malém parkovišti u Adamova lože. Od něj to je už jen kousíček na Zámeckou vyhlídku a dále na Mariánskou vyhlídku. Z obou dvou vyhlídek vidíte přímo na zámek, ale pro focení doporučím druhou zmiňovanou. Z tohoto místa můžete pořídit nádherné záběry včetně další dominanty tohoto kraje a to hradu Trosky – viz fotografie výše.

Rozhodně doporučím dostat se na vámi vybrané místo alespoň o 30 minut dříve. Máte možnost najít si ten nejlepší záběr, v klidu si rozmyslet kompozici a pak si už jen vychutnávat jak se příroda probouzí. Nám se na horizontu začala kupit oblačnost, ale nakonec se dařilo a to ráno stálo za to!

No a pokud tu už budete, určitě se zajděte podívat i na další 2 vyhlídky s názvy: vyhlídka Na Kapelu a U Lvíčka. Další východ slunce bude patřit jim 😉