České Švýcarsko

Na konci srpna jsme podnikli výlet do mého oblíbeného Českého Švýcarska. Počasí hlásili slibné a těšil jsem se na moře mlhy pod námi.

Ve čtvrtek večer jsem nešel ani spát, o půlnoci jsme vyrazili z Pardubic směr Jetřichovice. Noční výstupu s čelovkou vždy stojí za to. První den sice mlha nevyšla, takže jsme se podívali na Mariinu vyhlídku, Vilemíninu vyhlídku a Rudolfův kámen. Dále pak přejezd do Hřenska, kde cílem byla Edmundova soutěska, z ní výstup na Mezní louku a zpět.

České Švýcarsko
Sobota ráno byla podstatně zajímavější a krásnější. Východ slunce jsme fotili na Mariině vyhlídce (která byla nedávno rozebrána a bude zde stát nová). Každopádně, když se do mlhy opřou světelné paprsky, je to něco ÚŽASNÉHO.
Zbytek dne jsme strávili výletem na Pravčickou bránu.
Večer jsem ještě vyrazil na vyhlídku Jehla, kterou najdete nad Českou kamenicí. Šlapu si to do kopce, už je poměrně šero a těsně pod vrcholem nějakých 30 metrů přede mnou něco vyskočí z roští. Přikrčím se, koukám co to je. Srnec? Kdepak, koukal tam na mne kamzík! Nevěřil jsem tomu, ale byl tam. Já kvůli nim jezdím do Vysokých Tater a nakonec ho potkám na místě, kde bych ho vůbec nečekal.

V neděli odjíždíme domu, cestou se zastavíme ještě na Panské skále.
Byl to sice krátký výlet, ale i tak to stálo za to.
Doufám, že se vám fotografie budou líbit.