Českosaské Švýcarsko [2012]

Nevíte, kam vyrazit na dovolenou? Nevíte, kde pořídit krásné fotografie naší kouzelné krajiny? Vydejte se do Českého Švýcarska, jenž je také nazýváno jako Českosaské Švýcarsko. Krásná krajina plná kopců, skalních vyhlídek – ale také údolí, potůčků, potoků a řek. A když se k tomu všemu přidá kouzelná mlha nebo bouřky a blesky, máte o zážitky postaráno! 

Přesně tak jsme tomu měli i my, když jsme loňské léto (počátek července 2012) vyrazili právě do tohoto koutu naší země. Ubytovali jsme se v penzionu v Rynarticích, kousek od Křížového vrchu. Není lepšího a dostupnějšího místa pro východy či západy než právě toto. Další plus tohoto místa je rozhled do širokého okolí.

Z Rynartic jsme poté podnikali cesty do Jetřichovic a dále. Právě z Jetřichovic, které jsou turistickým centrem, je to jen kousek na další velmi známé a fotografy vyhledávané místo – na Mariinu vyhlídku (virtuální prohlídka).

fotografie_10

Nedaleko této vyhlídky se nachází další dvě: Vilemínina vyhlídka (virtuální prohlídka) a Rudolfův kámen (virtuální prohlídka).

Fotograficky nejzajímavější byla pro nás prvně zmiňovaná vyhlídka, a proto jsme se rozhodli strávit zde jednu vlažnou letní noc. Polospánek na tvrdých prknech a bolavá záda nám vynahradilo brzké ráno následujícího dne. Neviděl jsem nic krásnějšího! Krajina zatopená mlhou, do které se pomalinku začínaly opírat paprsky vycházejícího slunce. V tu chvíli jsme zapomněli na vše, byla to prostě pohádka. Kvůli těmto okamžikům jsme celou tu cestu absolvovali a stálo to rozhodně za to!

fotografie_18

Poslední místo, které bych vám chtěl v tomto článku představit se nazývá  Schrammsteine, česky Zjizvené kameny. Jedná se o skalní hřeben již na Německé straně (mezi Schmilkou a Bad Schandau). Při cestě na vrchol vás čekají stezky mezi rozeklanými skalami a strmé kovové žebříky, odměnou jsou však jedinečné výhledy.

fotografie_15

S dalšími krásnými a zajímavými místy vás seznámím v následujícím článku o Českém Švýcarsku. Při podzimní návštěvě jsme zavítali do Pavlina údolí, Edmundovy soutěsky, na Zlatý vrch či Šaunštejn.

 

About the Author: