Českosaské Švýcarsko

Nevíte, kam vyrazit na dovolenou? Nevíte, kde pořídit krásné fotografie naší kouzelné krajiny? Vydejte se do Českého Švýcarska, jenž je také nazýváno jako Českosaské Švýcarsko. Krásná krajina plná kopců, skalních vyhlídek – ale také údolí, potůčků, potoků a řek. A když se k tomu všemu přidá kouzelná mlha nebo bouřky a blesky, máte o zážitky postaráno! 

Přesně tak jsme tomu měli i my, když jsme loňské léto (počátek července 2012) vyrazili právě do tohoto koutu naší země. Ubytovali jsme se v penzionu v Rynarticích, kousek od Křížového vrchu. Není lepšího a dostupnějšího místa pro východy či západy než právě toto. Další plus tohoto místa je rozhled do širokého okolí.

Z Rynartic jsme poté podnikali cesty do Jetřichovic a dále. Právě z Jetřichovic, které jsou turistickým centrem, je to jen kousek na další velmi známé a fotografy vyhledávané místo – na Mariinu vyhlídku (virtuální prohlídka).

fotografie_10

Nedaleko této vyhlídky se nachází další dvě: Vilemínina vyhlídka (virtuální prohlídka) a Rudolfův kámen (virtuální prohlídka).

Fotograficky nejzajímavější byla pro nás prvně zmiňovaná vyhlídka, a proto jsme se rozhodli strávit zde jednu vlažnou letní noc. Polospánek na tvrdých prknech a bolavá záda nám vynahradilo brzké ráno následujícího dne. Neviděl jsem nic krásnějšího! Krajina zatopená mlhou, do které se pomalinku začínaly opírat paprsky vycházejícího slunce. V tu chvíli jsme zapomněli na vše, byla to prostě pohádka. Kvůli těmto okamžikům jsme celou tu cestu absolvovali a stálo to rozhodně za to!

fotografie_18

Poslední místo, které bych vám chtěl v tomto článku představit se nazývá  Schrammsteine, česky Zjizvené kameny. Jedná se o skalní hřeben již na Německé straně (mezi Schmilkou a Bad Schandau). Při cestě na vrchol vás čekají stezky mezi rozeklanými skalami a strmé kovové žebříky, odměnou jsou však jedinečné výhledy.

fotografie_15

S dalšími krásnými a zajímavými místy vás seznámím v následujícím článku o Českém Švýcarsku. Při podzimní návštěvě jsme zavítali do Pavlina údolí, Edmundovy soutěsky, na Zlatý vrch či Šaunštejn.