Budapešť

Máte 4 dny volna, dobré kamarády a chuť cestovat – co s tím uděláte? Vyrazíte poznávat nová místa a města 🙂


Tímto bych chtěl poděkovat Láďovi za perfektní organizaci a přípravu naší cesty do Budapešti.

Využili jsme nabídky ČD, včas zarezervovali lístky, připravili dost tekutin na cestu a vyrazili.
Jelikož jsou Pardubice na hlavním tahu za 6 hodin jsme byli na Budapest-Keleti pályaudvar.
Jako první jsme navštívili automat na jízdenky. Volba slovenštiny potěšila a tak nebyl problém zakoupit si jízdenku. Skupinová (až pro 5 osob) na 24h na hromadnou dopravu v přepočtu za cca 300 Kč, luxus. Několik linek metra (ta nejstarší stojí rozhodně za svezení i návštěvu), tramvaje i autobusy – všechno jsme vyzkoušeli.

Náš čas byl omezený, ale i tak jsme se snažili využít ho na maximum a navštívit co nejvíce památek a zajímavostí: Országház,  Halászbástya, Budavári Palota, Hősök tere, Millenniumi emlékműVajdahunyad vára, Néprajzi Múzeum (Museum of Ethnography), Szent István Bazilika,  Margit híd, Széchenyi Lánchíd, Erzsébet híd (Elisabeth Bridge), Szabadság híd, Petőfi híd, Szabadság szobor (Liberty Statue), Citadella, Pálosok, Sziklakápolna, Szent Gellért-szobor (Szent Gellért Monument), bleší trhy, tržnici a Tropikanárium, které se nachází v areálu obchodní centra a Tesca.

Dobré jídlo najdete na každém rohu a za rozumnou cenu. My jsme měli vytipované restaurace, ale i lokální bufety a byli jsme spokojeni. Langoše také nezklamaly. Dát si nejdříve langoše s nutelou a banánem, na to poté plácnout druhého s mexickou směsí a jalapeňos – to chce odvahu 😀

Pokud budete mít možnost, určitě si vyjděte na noční procházku Budapeští. Hlavní budovy, mosty i lodě jsou krásně nasvíceny a je to tu jako v pohádce.

Moc rád se sem ještě vrátím.