Beskydy

Po České republice je spousta míst, kde jsem ještě nebyl a jedním z nich byly Beskydy, Lysá hora, Pustevny, Radhošť. Moc rád jsem tedy začátkem června vyrazil s přáteli na prodloužený víkend.
Ubytováni jsme byli v příjemném PENZIONU NA VYHHLÍDCE ve Frýdlantu nad Ostravicí.
Hned první den jsme po ubytování vyrazili na 13 km okruh s převýšením cca 550 m. Jen tak na protáhnutí nohou po několika hodinovém sezení v autě. Počasí přálo a byla to parádička. Bohužel kůrovec řádí všude a i tady byly kopce hodně prázdné.

Druhý den jsme měli v plánu Lysou horu. Autem jsme se přiblížili na parkoviště k hotelu Petra Bezruče. Od něj jsme měli naplánovaný výšlap (po zelené, modré) na vrchol (1323 m.n.m.), odměnu borůvkové knedlíky a pak zpět (po červené, žluté). Vyjde to na hezkých 12 km s převýšením 743 m. Cestou tam nám svítilo sluníčko, zpět nás osvěžil letní deštík. Každopádně to za to stálo a podíval jsem se na další z našich vrcholů.

Třetí den už nebylo tolik času, proto jsme využili lanovky (Ski areál Pustevny) a nechali se vyvézt na Pustevny. Pak už můžete téměř po rovince navštívit vyhlídkový altán Cyrilka, sochu Radegasta, Radhošť (1129 m.n.m.), kapli Sv. Cyrila a Metoděje a Stezku Valaška. Na té mě nejvíce zaujal Himalájský chodník a skleněný Skywalk (30 m nad terénem), kde jsem opět posunul své hranice strachu z výšek.

Díky za výlet a zas musíme brzy někam vyrazit!