Teplické skály

Poslední volná neděle před tím než nás zavřou do okresů a obcí. Předpověď hlásí hezké počasí a byl by hřích nikam nevyrazit. Adršpašské skály zná snad každý, určitě v nich i téměř každý byl. Ale co takové Teplické skály, které jsou jen o pár km vedle?

Vyrážíme opět z Pardubic, za Hradcem nás chytne pořádná mlha, ale jen co vyjdeme do kopců, je to pryč. Na parkovišti jsme skoro první, sluníčko svítí, modrá obloha a parádička.
Hned na začátku nás překvapí ledovka. O to víc je to zábavnější. Tedy aspoň jak pro koho, ale my si to užívali.

Okruh po modré má cca 6km. Cesta ve skalách je nenáročná a zvládne ji každý. Jediný náročnější výstup po schodech je na vyhlídku u zříceniny hradu Střmen. Výstup na ni je dobrovolný. Kdo by se na to necítil, může pokračovat v klidu dál. My jsme si tam vyběhli. Výhled do okolí je parádní. Při cestě zpět jsme ještě nafotili „vlčici“, která procházela kolem a pak jsme si šli raději každý svou cestou 😊


Jelikož jsem zde byl poprvé, nedokáži říci, jestli je lepší sem jít v létě nebo v zimě. Obojí bude mít určitě své kouzlo. Každopádně se mi tady líbilo. Možná o něco více něž v Adršpachu.

Při toulání mezi skalami si můžete procvičit i svou fantazii. Na stezce na vás čekají ukazatele s popisy skalních útvarů. Dobrovolně se přiznám, že ne vždy jsem tam viděl to, co bylo na ukazateli uvedeno. Ale vy si třeba při návštěvě povedete lépe 😉