Šumava

K Vánocům jsem dostal od přátel voucher na víkend na Šumavě. Termín byl pevný, takže vyrážíme hezky v polovině června směr Šumava. Celý týden prší, ale pátek si beru dovolenou a jedeme. Počasí parádní, přesně jak jsme si přáli.
Ubytování jsme měli přímo na Modravě, co víc si ten víkend přát. Přijedeme na místo, ubytujeme se a i když není zrovna ideální počasí na focení, vyrážíme rovnou k Tříjezerní slati. Nenáročná 11 km procházka (orientační čas 3 hodiny), která udělá radost každému. Pěkná příroda, tekoucí voda a pohodička.

Po návratu si dáme dobrou večeři, zlehka odpočineme. Další v plánu byl nedaleký hradlový most Rechle na řece Vydře. Zaparkovat se dá přímo u něj, takže kdo spěchá nebo se mu nechce pěšky, nemusí nic řešit a dojet si tam. Když tam dorazíme je už 21 hodin. Nikdo nikde a pak se ozve: „Jaká je voda? Že tam nepůjdeš?“. Takže jsem se nechal od kamaráda vyhecovat a první letošní koupaní bylo ve večerní osvěžující Vydře. Plavky nebyly, ale v tu chvíli – kdo by to řešil? 🙂

Nebe bylo ten večer čisté. S přibývajícím časem a nějakou tou lahví dobrého vína, rostl počet hvězd na nebi. Takže hezky o půlnoci ještě vyrážíme se stativy na focení hvězd. Přiznám se, že už moc sil nebylo. Ale i tak se něco povedlo.


Druhý den dopoledne vyrážíme ke Kvildě, kde najdete jelení a rysí výběh. Tady nám bohužel štěstí nepřálo. Proto jsme přejeli k Srní. Tady můžete jít po vlčí naučné stezce až na nadzemní pozorovatelnu. Kdo nechce za vlky k sousedům přes hranice (dřívější článek – zde), tak tady má jedinečnou příležitost.

Výběhů bylo dost, takže další zastávka byla plánovaná v Železné Rudě. Oběd jsme dali v restauraci Šumava. Musím říci, že jsme se dobře najedli. O to hůře se pak šlapalo na Čertovo a Černé jezero. Cest, kterými se na ně dostane je hodně. My jsme zvolili v tu chvíli pro nás nejlepší. Okruh měl cca 8,5 km a orientačně to je také na 3 hodiny. Nicméně výšlap je to už malinko náročnější a počítejte, že se malinko zapotíte.

Poslední zastávkou byl hrad Kašperk. To, že se tam dostaneme až navečer a že bude zavřeno, nám vůbec nevadilo. Naším cílem bylo fotit tento hrad při západu slunce z protějšího kopce, od zříceniny hradu Pustý Hrádek. Nevyšlo to úplně ideálně, ale špatné to také nebylo. Navíc ta bouřka v pozadí byla úžasná. Pak už nás čekala jen cesta zpět. Milým překvapením byla trojice malých liščat, která si po 22 hodině hrála na kraji lesa a silnice.


Nedělní ráno už bylo deštivé. Takže po snídani pobalit věci, check out a směr Pardubice. Překvapivě jak všude po ČR pršelo, nám celou cestu svítilo sluníčko. Proto jsme ještě dali 2 zastávky. První byl zámek Kratochvíle.  Druhou pak rozhledna Rýdův Kopec. Tím jsme z celého prodlouženého víkendu vymáčkli maximum. Bylo to super!

Tímto bych chtěl poděkovat těm dvěma (oni ví) za super Vánoční dárek 😉