Malá Skála

Sobota 21.12.2019 nebyla ideální na focení krajinek, počasí bylo dost oblačné, všechno šedivé – ale lepší než se tlačit mezi lidmi na vánočních trzích někde ve městě. Vyrazili jsme proto směr Turnov a na Malou Skálu.

Auto jsme nechali na parkovišti pod Pantheonem a stoupali po „červené“ vzhůru až ke zřícenině skalního hradu Vranov (Pantheon). Vstupní brána byla zavřená, pokračovali jsme proto k další historické památce a to bráně Pantheonu. Tady jsme si dali chvilku pauzičku. Mě to nedalo, vytáhl jsem drona a už jsem kroužil kolem. Opět mě dostal ten pohled, který ze země nikdy mít nebudeme.

Po několika minutách jsme pokračovali dále. Stezka byla značená červenou a na mapách nese název Zlatá stezka Českého ráje. Na konci naleznete zříceninu hradu Frýdštejn. Od ní jsme pokračovali nahoru po modré k rozhledně Kopanina. Mraky byly níž a níž, mlha větší a větší. Nádherné pochmurné počasí. Od rozhledny pro změnu po zelené dolů k zámku Malá Skála, na parkoviště a završit výlet v místní výborné restauraci Pizzeria Pietro Tomasso.

Okruh o délce cca 8 km s nastoupaným převýšením 400 m. Nic těžkého a určitě se sem zajeďte podívat.