MADEIRA – vol 2.

Chtěl jsem se tam podívat ještě jednou. Proto jsem se na Madeiru vydal cca po 3 letech znovu. První návštěva byla v říjnu roku 2021. Tenkrát to bylo po COVIDu. Nyní musím zpětně uznat, že to byl nejlepší čas. Téměř žádní turisté, klidná hlavní turistická místa, pohodička. 
Madeira mě okouzlila. Musel jsem se sem ještě vrátit a současně jsem ji chtěl ukázat přítelkyni Ivče. Jelikož jsem měl zkušenosti z předchozí návštěvy, přesně jsem věděl, kde se chci ubytovat, kde si půjčit auto, kam vyrazíme. 


Plány jsou jedna věc, skutečnost druhá. Celý náš pobyt byl ovlivněn výbuchem sopky na Islandu. Ta dokázala ovlivnit místní počasí. Přivítalo se nás deštivé, větrné počasí, rozbořený oceán včetně impozantní síly vln. Ty jsme vnímali o to více, jelikož jsme byli ubytováni v hotelu pouze 20 metrů od oceánu. Nebyly potřeba žádné relaxační melodie na Youtube. Měli jsme to online. Kde jsme byli ubytováni? Hotel Orca Praia na okraji hlavního města Funchal. Automobil jsem měl půjčený od společnosti Funchal Easy (platba na místě v hotovosti, nechtějí kreditní kartu, druhý řidič, při vrácení půjčovna neřeší stav vozu, téměř komplet pojištěno, benzín vracíš stejně jako jsi dostal). 


Kromě počasí nás čekalo další překvapení. Pár dní před námi přiletěli kamarádi, se kterým jsem zde byl poprvé. Strávili jsme společně 2 dny. Bylo to moc prima. Vrátit se zpátky v čase. Navíc jsme od nich dostali tip na restauraci, Island WOK. Za 18 Euro máte možnost sníst, co dokážete. Kam se hrabe running u nás v ČR. WOK nabízí úžasné sushi, přípravu čerstvého masa na grillu, další teplá jídla. Museli jsme sem během naší dovolené několikrát podívat. Ještě jednou, díky, Romčo a Jirko! 

A co jsme za ten týden všechno stihli? 

Tržnici ve Funchalu, starou část Funchalu, místní specialitu Pastel de Nata, krmení ptáků na Balcões, západ slunce na Praia Formosa, výlet do městečka Machico, Porto da Cruz, Santana včetně tradičních barevných domečků, útesy ve Faialu, vyhlídku Pico dos Bodes, maják Farol da Ponta de São Lourenço, úžasné městečko Porto Moniz.přírodní koupání Piscinas Naturais do Aquário, vesnička včetně fotogenického skalního útvaru Ribeira da Janela, vavřínový prales Fanal, Cabo Girão Skywalk, městečko Câmara de Lobos, levády včetně vodopádů na 25 Fontes, Lagoa do Vento, jízda v saních v ulicích Funchalu – Carreiros do Monte, východní část ostrova Ponta de São Lourenço.

Chtěli jsme i na Pico do Arieiro včetně přechodu na nejvyšší horu Pico Ruivo. Bohužel tento náročný, ale krásný trek jsme nestihli. Měli jsme na to jeden pokus. Neuvěřitelné kolony a miliarda lidí nás od toho odradila. Třeba ještě někdy příště. Pokud nějaké příště bude. Na světě je spousty krásných míst, které bychom chtěli vidět. 

Během dovolené jsme stihli ještě jednu pro nás významnou a důležitou věc. To vám tady ale neprozradím. Možná ji najdete mezi fotografiemi v galerii 🙂

A teď ty fotky. Vyberte nějakou TOP, která vás nejvíce zaujala?