Egypt – podmořský svět foťákem za 10K

Ještě něž jsem vyrazil na Madeiru, zaletěl jsem s kamarády do Egypta. Jelikož miluji šnorchlování, potápění na nádech a podmořský život, Egypt je jasná volba. Poměr cena /výkon je jasný. Za pár tisíc můžete vidět úžasný svět.


Stejně tak tomu je v případě otázky: čím tam mám fotit?
Jednou variantu je koupit pouzdro, vložit do něj Iphon (nebo jiný mobil) a spoléhat na to, že do něj nenateče. Co když se ale chci potopit třeba do 15 metrů? Vydrží to?


Druhou variantou je koupit speciální pouzdro pro bez-zrcadlovky/zrcadlovky. To je ale poměrně dosti finančně nákladné. Pokud se tomu člověk nechce více věnovat, tak zbytečné.


Třetí a tedy poslední možností je zakoupit nebo si půjčit (jako to bylo v mém případě) univerzální digitální fotoaparát. Na trhu je několik výrobců a modelů. Já jsem měl k dispozici Olympus TG-5. Na trhu je už novější model TG-6. Vodotěsný do hloubky 15m, prachotěsný, nárazuvzdorný do 2.1m, tlakuvzdorný do 100 kg, mrazuvzdorný do -10°C . Prostě univerzální stroj do všech podmínek. A cena těch zmiňovaných 10.000 Kč.

Fotoaparát tedy vybraný máme, takže nasadit ploutve, brýle šnorchl a jdeme na to.
Doporučuji jít fotit hned ráno, případně dopoledne. V tu dobu dopadá na korálové útesy to nejlepší světlo a vše je hezky nasvíceno. Odpoledne po obědě to už nemá cenu.
A když se vše podaří tak jak má, můžete obdivovat tento neskutečný svět.