Broumovské stěny a Adršpašsko-teplické skály

Čtvrtek a pátek (5.-6.7.) byl státní svátek + sobota s nedělí = nejvyšší čas někam vyrazit 🙂
Prachovské skály, Český ráj i České Švýcarsko mám prochozené. Vyrazil jsem tedy do Broumovských stěn, Adršpašsko-teplických skal a jen okrajově kolem Jiráskových skal. Pro mě zatím nenavštívená místa a moc jsem se tam těšil. Využil jsem tedy i pozvání kamaráda, který má nedaleko chalupu. Plán byl jasný: 3 dny turistika s focením, jeden den se zničit na kole na singltreku Trutnov Trails.

Tentokrát to vezmu letem světem …

Pokud chcete relaxovat, zajděte si do Broumovských skal.
Krásně se projdete, najdete hodně borůvek, užijete si klidu a pohody. Určitě k tomu přidejte i výstup na Ostaš. Nádherné místo, krásné skály i vyhlídky. My jsme tam jeli hned na 2 západy a pokaždé to stálo za to. Za světla nahoru, za tmy s čelovkami dolů.
Navíc jsme s sebou měli hamaky. Není nic lepšího, než po celém dni chození si zavěsit mezi 2 stromy hamaku a odpočinout si při západu slunce.

Pokud chcete vidět o něco více skal a krásné jezírko, pak je to Adršpach.
Parkování pro návštěvníky zdarma, ale občas je prý problém najít vůbec místo. Hodně navštěvované místo nejen Čechy, ale Poláky i dalšími zahraničními turisty. Vstupné do skal 120 Kč a vyhrazené cesty. Místy si občas člověk připadal jako dobytek jdoucí na porážku. Ale jinak určitě stojí za to se zde zastavit.

Jelikož jsou tento rok extrémní teploty a je velmi sucho, na vodopády jsme mohli zapomenout. Můžete se aspoň projet po jezírku, podívat se do Vlčí rokle, projít “pohádkovou” Gotickou bránou a nakonec stavit u Starosty & Starostové.

***

Pro mě byl tento výlet zajímavý i dalšími 2 zážitky.

Poprvé jsem se osobně setkal se zmijí obecnou. Vydali jsme se na skalní vyhlídku Modrý kámen. Jen co se na hraně skály pokocháme výhledem, hledáme další místo – kde by se dala pořídit zajímavá fotka. Každý se vydáme jiným směrem. Skály jsou zde poměrně strmé a s technikou to nahoru nepůjde. Už chceme jít zpět, když si periferně všimnu něčeho cca 30 cm od mé nohy. Uskočil jsem, co to jen šlo a zadíval se do toho místa. Byla tam 🙂 Celou cestu zpět k autu jsme se měli aspoň o čem bavit a o čem vtipkovat.

Poprvé jsem mohl otestovat nový fotoaparát Sony A7R III + objektiv 16-35/2,8. Po dlouhém přemýšlení jsem přešel z Canonu na Sony. Zatím jsem velmi spokojen a uvidíme, co přinese čas a další testování v terénu.

No a abych toho netahal málo, měl jsem s sebou DJI Mavic Pro. Kromě focení jsem si u toho ještě ve chvilkách lítal.

Doufám, že se vám bude video i fotografie líbit.
Určitě se sem někdy vydejte, stojí to za to a ještě si v přírodě hezky vyčistíte hlavu.